Arte Del Gusto – Włoska pizza w Lublinie

Arte Del Gusto – Włoska restauracja położona w dość niefortunnym miejscu dla tego typu lokali, na Hempla 5. W restauracji roi się od Włoskich kucharzy!


Strona www: Arte Del Gusto
Facebook: Arte Del Gusto – Facebook
Godziny otwarcia: pon.-pt.:11:00-22:00|sob.:12:00-22:00 | niedz.:12:00-21:00
Metody płatności: Visa, American Express, Mastercard, Discover i Gotówka
Telefon: 81 503-12-25 | 666-030-034


Arte Del Gusto Adres:

Słaba lokalizacja z bogatym wnętrzem

Ta włoska restauracja położona jest raczej na uboczu głównej części restauracyjnej Lublina i nie każdy wie o jej istnieniu. Trafia się tam zazwyczaj z polecenia bądź wracając z imprezy „na dachu”. Osobiście nigdy bym nie pomyślał, że w takim miejscu znajduje się tak ekskluzywna restauracja, bo inaczej jej nazwać nie można.

Wejście do innego świata

Zamykając za sobą drzwi wejściowe byłem oszołomiony i miałem wrażenie, że tam nie pasuję czego powodem był mój raczej „codzienny strój”. Wnętrze tej restauracji było małe ale bogate a panująca tam atmosfera była bardzo przyjazna. To miejsce nie jest przeznaczone dla ludzi którzy chcą po prostu zjeść obiad czy kolację, to lokal dla osób które cenią sobie dbałość o szczegóły, jakość składników oraz wystrój wnętrza. Jest to restauracja na specjalną okazję.

Jakość składników

Siadając do nienagannie zastawionego z góry stolika zamówiłem pizzę z suszonymi pomidorami, serem gorgonzola oraz szynką. Zamówienie poszło tak sprawnie, że byłem pełen podziwu profesjonalizmu pracujących tam kelnerów/ek. Poruszali się tak płynnie pomiędzy stolikami jakby tańczyli dobrze wyuczony układ, nie zwracając na siebie uwagi właściwie zajmowali się tym co do nich należy.

Zamówiona pizza pojawiła się na stoliku po niespełna pięciu minutach, nie zdążyłem się nawet dobrze rozejrzeć po sali. Na samym początku oko przykuwa jakość, świeżość oraz ilość składników która jest godna pochwały. Sos który znajduje się na spodzie pizzy to nie koncentrat pomidorowy z wodą i ziołami a prawdziwy przecier z włoskich pomidorów który na prawdę ma smak ! Jakość sera była niesamowita, po prostu rozpływał się w ustach nijak nie da się go porównać do sera występującego w większej części Lubelskich pizzeri. Ser pleśniowy oraz suszone pomidory nałożone w odpowiedniej ilości były jak najbardziej smaczne.

Samo ciasto było wykonane poprawnie, cienkie i idealnie wypieczone w piecu opalanym drewnem(mimo, iż przypomina pizzę z pieca elektrycznego). Bez wątpienia jest to pyszna włoska pizza. Mimo wszystko jestem w stanie powiedzieć, iż jadłem gdzieś już takie ciasto co czyni ją „podrabialną”. Myślę, że wiele osób zgodzi się ze mną iż restauracja Aventino serwuje identyczny rodzaj ciasta jak to z Arte Del Gusto. Co by nie było wole tą z Arte D.G.

Jak wspomniałem wcześniej zamówiona pizza miała posiadać szynkę. Była to wpadka kolegi który już wyszedł do domu (jak to stwierdziła kelnerka zapytana przy rozliczaniu rachunku). Wpadka ta została puszczona płazem z racji tego iż w momencie w którym się zorientowałem, że brakuje jednego składnika byłem już w połowie pizzy, czego przyczyną było moje oczarowanie wystrojem wnętrza, płynnością pracy kelnerów oraz jakością i smakiem mojego dania.

Arte-Del-Gusto-Pizza

Niestety nie obędzie się bez zauważenia negatywnych aspektów przyrządzonego przez pizzaiolo Arte D.G dania. Ten dość mały wydawało by się mankament niestety zepsuł smak mojej pizzy oraz poniekąd mój świetny humor i chęć napisania artykułu bez jakiejkolwiek negatywnej wzmianki.

Nawierzchnia pieca na którą została położona pizza do upieczenia, była brudna od spalenizny poprzednich wypieków. Systematyczne czyszczenie pieca jest podstawową czynnością w pracy dobrego pizzaiolo niestety w tym przypadku zostało to przeoczone. Cała pizza była obklejona od spodu czarnymi skrawkami spalenizny. Gdyby nie to jedno niedociągnięcie… Nie mniej jednak w samej pizzy ciężko znaleźć negatywne aspekty a mankament opisany powyżej nie był bezpośrednim jej elementem dlatego też nie wpływa znacząco na ocenę końcową  a raczej na ocenę pracy pizzaiolo.

Arte-del-gusto-spód-pizzy

Restauracja dla wybranych

W Arte Del Gusto pojawię się jeszcze nie raz bo mimo iż pizza nie jest najlepsza jaką w życiu jadłem to mam wrażenie, że nie gra w tej restauracji pierwszych skrzypiec. Stolik przy wejściu prezentujący codziennie dowożone świeże ryby oraz owoce morza które klient osobiście wybiera przed przyrządzeniem jest genialnym pomysłem, na który stać tylko najlepsze restauracje z idealną obsługą która dba o skarby znajdujące się wewnątrz. Ta wspaniała włoska restauracja posiada w swojej karcie mnóstwo przysmaków które na pewno zaspokoją gusta najbardziej wymagających koneserów kuchni włoskiej. Bez wahania można powiedzieć, że jest to restauracja ze ścisłej lubelskiej czołówki gastronomicznej. Polecam !

 • Jak oceniasz tą restaurację ?
4
User Rating: 4.0 (1 votes)
Sending

COMMENTS

 • zawiedziny

  Byłem tam i żadnego Włocha nie widziałem, wystrój ładny, ceny – duże, porcje – małe.
  Podali quattro formaggi z sosem pomidorowych – a podobno we Włoszech był by to skandal…

 • Krok89

  Dobrze podsumowane, pizza nie jest sztandarowym daniem Arte del gusto a raczej dodatkiem do przepysznej kuchni. Dla mnie osobiście pizza to swego rodzaju fast food.
  W Arte podają najlepsze i NAJŚWIEŻSZE owoce morza oraz ryby w mieście, naprawdę polecam!

Comments are closed.