Matsu Sushi – Ananasowa rozkosz

Kto z was nie lubi deserów? Ciasteczka, czekolada, lody, chałwa ciężko się oprzeć takim smakołykom i każdy z nas doskonale z tego zdaje sobie sprawę.


Strona www: Matsu Sushi Online
Facebook: Matsu Sushi – Facebook
Godziny otwarcia: pon.-sob.:10:00-21:00 | niedz.:10:00-20:00
Metody płatności: Visa, Mastercard, Eat&More, Gotówka
Telefon: 81 747 27 27


Matsu Sushi Adres:

Standard restauracyjny

Nie jestem fanem deserów z jednego powodu, większość deserów w Lubelskich restauracjach jest tak nudna i oklepana, że wolę kupić sobie litr lodów i trochę owoców i opałaszować je w domu. Efekt będę miał ten sam a cenę parokrotnie niższą. Wybór słodkości kończących posiłek w Lubelskich restauracjach jest bardzo ubogi, zazwyczaj w karcie dań znajdziemy puchar lodowy, szarlotkę i tiramisu. To taki standardowy „must-have” naszych lokali. Tiramisu jest świetnym deserem, ale ile można jeść to samo? Gdzieniegdzie znajdziemy panna cottę, czyli żelatynę z cukrem i śmietanką polaną jakimś sosem z butelki. Szału nie ma a i dupy też nie urwie…

Ananasowy raj

Czasami po wyjściu z różnych lokali myślę sobie, że może ja po prostu nie lubię jedzenia? Ale zazwyczaj nazajutrz kiedy poprawiam sobie humor w jednym z moich ulubionych lokali stwierdzam, że była to po prostu następna zła restauracja w Lublinie. Pewnego wieczora zdarzyła się rzecz niesłychana. Zostałem poczęstowany deserem, pomimo mojego ogromnego przejedzenia tego wieczoru, wylizałem talerz! Rzadko kiedy się zdarza aby coś mnie tak uwiodło, a co do tego deser!

Smakołykiem który pozwolił mi się rozpłynąć w rozkoszy był ananas w tempurze podany z gałką lodów waniliowych, czekoladą polany. W momencie otrzymania tego cuda ananas jeszcze skwierczał i parował, wydzielając przy tym zniewalający aromat świeżego owocu. Połączenie gorącej tempury z czekoladą dosłownie rozbrajało moje receptory węchowe. Przy pierwszym spróbowaniu oniemiałem, nie zdawałem sobie sprawy z tego jak tak prosty deser może mnie zachwycić. Nie na darmo najlepsi szefowie kuchni twierdzą, że najlepsze dania składają się z jak najmniejszej liczby składników. Ten przykład jest na to żywym dowodem.

Matsu sushi w Olimpie

Order za najlepszy deser jaki kiedykolwiek miałem okazję próbować otrzymuje bezapelacyjnie Matsu sushi w Lublinie. Niestety ten skarb nie znajduje się jeszcze w Menu Matsu sushi jednakże myślę, że szybko dołączy do grona wspaniałych potraw które czekają tam na klientów. Kto by pomyślał, że restauracja japońska która de facto istnieje od niedawna stworzy najlepszy deser który chodzi za mną do dziś.

  • Jak oceniasz ten sushi bar ?
4
User Rating: 4.0 (1 votes)
Sending

COMMENTS

  • Marko

    Bardzo fajnie to wygląda, ciekawi mnie tylko cena oraz kiedy będzie ten deser wprowadzony !!

  • Czarek

    Deser wygląda super. Mam nadzieje, że Matsu doda go już niedługo do karty, bo od kiedy restauracja istnieje, a jest to już 7 albo i 8 lat takiego deseru jeszcze nie mieli.

  • Amanda

    Fajnie wygląda, a na dodatek dosyć zdrowo. Ciekawi mnie ile taki deser kosztuje ?

Comments are closed.