Meble do restauracji – zawsze przyjemniej w eleganckich wnętrzach

Dobra restauracja to nie tylko wyśmienite potrawy o zachwycającym aromacie i smaku, to nie tylko profesjonalna obsługa kelnerska oraz przystępne ceny. To również wnętrze lokalu, które od razu rzuca się w oczy po przekroczeniu jego progu – gdy będzie atrakcyjne, wtedy śmiało wchodzimy do środka, gdy nie będzie wzbudzało zaufania, najczęściej rezygnujemy. Efektowny wystrój, w tym także meble do restauracji, to wobec tego podstawa.

Nie bez powodu w słynnym programie „Kuchenne rewolucje” zmienia się nie tylko menu, ale również i wnętrze restauracji przechodzi metamorfozę. Niestety, na mapie Polski nadal znajduje się wiele takich lokali gastronomicznych, które zatrzymały się pod względem swojej aranżacji lata temu lub też ich właściciele, ponieważ to głównie oni odpowiedzialni są za dekorację, nie mają w tym zbyt dobrego gustu. Atrakcyjne wizualnie przestrzenie to konieczność w każdej restauracji, która chce osiągnąć sukces w oczach swoich gości.

Eleganckie meble to podstawa

Do restauracji zamawiane są różnego rodzaju meble – zależnie od jej profilu działalności, grupy docelowej, kuchni, która jest serwowana. Inaczej w końcu będzie wyglądała elegancka i droga restauracja w podziemiach kamienicy przy krakowskim rynku, inaczej z kolei lokal skupiający się na młodzieży. Wybór mebli restauracyjnych jest obecnie pokaźny – restauratorzy wybierają nie tylko meble w sklepach ogólnodostępnych, ale również zamawiają je na wymiar w firmach, które zajmują się produkcją umeblowania na wymiar, aby uzyskać pożądany efekt.

Jedną z firm, która ma wieloletnie doświadczenie w produkcji luksusowych mebli restauracyjnych w Polsce, jest STOLBAR. Od 1980 roku jej rzemieślnicy przygotowują dla klientów efektowne umeblowanie barowe, restauracyjne, recepcyjne i innego rodzaju. Powstaje ono na zamówienie, zgodnie z projektami powierzonymi lub też projektami firmy. Do produkcji mebli STOLBAR wykorzystuje w szczególności drewno naturalne, które wykańczane jest fantazyjnymi dekoracjami.

Indywidualne dopasowane na wymiar

Efektowne meble do restauracji mogą sporo kosztować, zwłaszcza wtedy, gdy produkowane są z materiałów najwyższej jakości. To jednak przyszłościowa inwestycja, biorąc pod uwagę ich elegancję oraz funkcjonalność. Najlepszy wybór to meble wykonane na wymiar, co ma szczególne znaczenie w przypadku przestrzeni, w których zastosowanie zwykłych mebli nie jest dobrym rozwiązaniem. Doświadczeni rzemieślnicy mogą jednak wyczarować na życzenie klienta wyjątkowe kompozycje, które sprawią, że restauracja stanie się elegancka już od pierwszego spojrzenia.

Zatem w dobrej restauracji nie tylko ważne są same dania, ale również ogólny jej efekt, a ten można uzyskać właśnie dzięki odpowiedniemu wyposażeniu. Klasyczny wygląd drewnianych mebli będzie najlepszym rozwiązaniem w tych lokalach, które chcą podkreślić swój szykowny styl oraz prestiż.