Kobi Sushi – Najtańszy lunch w Lublinie

Kobi Sushi – Lokal położony w jednej z bocznych uliczek Krakowskiego Przedmieścia na ul. Kościuszki 10, serwujący sushi już od 2008 roku.


Strona www: Kobi Sushi
Facebook: Kobi Sushi Facebook
Godziny otwarcia: pon.-czw.:12:00-22:00|pt.-sob.:12:00-00:00 |niedz.:12:00-22:00
Metody płatności: Visa, Mastercard i Gotówka
Telefon: 81 44 33 666


Kobi Sushi Adres:

Świeże sushi to podstawa

Wiadomo, że jak sushi to i surowa ryba. Nikt co do tego nie ma żadnych wątpliwości, a jak surowa ryba to wyłącznie świeża ryba. Ta Japońska restauracja uwiodła mnie właśnie tą jedną rzeczą – świeżością składników serwowanych w rolkach sushi. Łosoś skrywający się między kawałkami zamówionych przeze mnie rolek aż się świecił, jakby był wypolerowany. Rzadko zdarza się widzieć rybę w takim stanie, jakby przed chwilą była złowiona.

Niestety nasze zalety często okazują się być także naszymi najsłabszymi punktami, tak też jest w tym przypadku. Do zdecydowanej większości zamawianych przeze mnie lunchów sushi dołączane są dodatki w postaci imbiru oraz wasabi. Zresztą jak wszędzie, jest to podstawowa rzecz. Niestety Kobi całą swoją uwagę skupia na swoim głównym daniu, całkowicie zapominając o tych równie ważnych dodatkach. Imbir dodawany do dań jest wypłowiały i słaby w smaku, tak jakby leżał tydzień czekając na swoją kolej do wydania z pomiędzy tony leżącej w lodówce. Jestem bardzo zawiedziony, że tak mały ale bardzo ważny dla mnie szczegół niemalże co tydzień psuje mój lunch.

Kobi-Sushi-Lunch-Lublin

Na wynos inna jakość

Swoje pierwsze sushi w Kobi miałem przyjemność próbować bezpośrednio w lokalu. Bardzo miłym doświadczenie jest oglądanie sushi mastera tworzącego na Twoich oczach swojego arcydzieła, którym możemy się później zajadać na specjalnie stworzonym do tego barze. Rolki zamawiane w lokalu są przyrządzane z pasją oraz wielką dbałością o każdy element. Godne polecenia każdemu amatorowi pysznego sushi.

Problem zaczyna się wtedy gdy zamawiasz lunch na telefon. Po ponad 4-ech zamówieniach muszę stwierdzić, że jakość tego pysznego dania bardzo spada gdy zamawiamy sushi na dowóz. Wielokrotnie zdarzyło się, że zamówione przeze mnie Ura Maki były wielkością porównywalne do Hoso Maki. Pomyślałem, że wyślę do restauracji paczkę ryżu w darze aby kolejnym razem mieli z czego zrobić. Innym razem rolki były tak niechlujnie zwinięte, że po otworzeniu pudełka niektóre z kawałków były rozsypane.

Niestety często się zdarza, że klientów zamawiających online bądź telefonicznie na dowóz traktuje się „szczególnie”. Przecież taki klient nie zrobi reklamacji bo nie będzie mu się chciało i szkoda zachodu.

Kobi-Sushi-restauracja

Najtańszy lunch sushi w Lublinie

Mimo wszystko Kobi Sushi jest bardzo zdrową alternatywą dla osób jedzących lunch w pracy w postaci pizzy, hamburgerów czy kebabów. Najtańszy lunch sushi składający się z aż 16 kawałków zamówimy już za 19 zł ! Jest to naprawdę bardzo niska cena przy tak dużej ilości rolek. Jeśli dbasz o swoje zdrowie i nie jest Ci obojętne czym się posilasz to na pewno zastanowisz się nad taką alternatywą. Niestety menu lunchowe jest dosyć mocno okrojone i możecie nie znaleźć tam swoich ulubionych rolek, brak tych smażonych w tempurze na pewno jest barierą dla niektórych smakoszy. Niestety cena zestawów jest na tyle niska, że taki stan rzeczy nie powinien nikogo dziwić.

Kobi Sushi może stać się jednym z najlepszych i zarówno najtańszych sushi w całym Lublinie jeśli tylko zacznie dbać o potrawy opuszczające ich lokal tak samo jak o te które są spożywane na miejscu.

KOBI-Sushi-Lunch-Menu

  • Jak oceniasz tą restaurację ?
4
User Rating: 4.0 (1 votes)
Sending

COMMENTS

Comments are closed.